Członkowie
ARTE Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna
Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ARTE powstała w 2012 roku, aby być uzupełnieniem Misji Nowa Nadzieja, która istnieje od 2001 roku. To właśnie ARTE daje możliwość tworzenia miejsc pracy dla ludzi, którzy na nowo wkraczają w społeczeństwo.
Ta forma prawna umożliwia nam:
- zatrudnienie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (samo zatrudnienie)
- promocje i wspieranie idei społecznej spółdzielczości socjalnej;
- działanie na rzecz szeroko rozumianej reintegracji społecznej i zawodowej.
 
Członkowie Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej ARTE to osoby, które oprócz wspólnej pracy, spędzają ze sobą znaczną część dni. Część osób zamieszkuje ze względu na brak samodzielnego mieszkania w hostelu. Tworzą społeczność. Reintegracja zawodowa łączy się i uzupełnia z reintegracją społeczną. Działalność na rzecz reintegracji społecznej i zawodowej została dostrzeżona przez Jeleniogórskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej w roku 2013, gdzie Chrześcijańska Misja Pomocy Ludziom Uzależnionym „Nowa Nadzieja” otrzymała wyróżnienie. Również w ubiegłym roku doceniając pracę i wkład na rzecz reintegracji społecznej i zawodowej Chrześcijańskiej Misji Pomocy Ludziom Uzależnionym ”NOWA NADZIEJA” w tym Spółdzielnię Socjalna, odwiedził P. Jerzy Tutaj- Marszałek województwa dolnośląskiego. 
Bardzo często spotykamy się, aby spędzać czas wolny: 
- gramy w piłkę 
- organizujemy ogniska, grille 
- jeździmy na wycieczki – sztolnie, Wrocław itd. 
- organizujemy koncerty profilaktyką uzależnień. 
 
Oferujemy takie usługi jak: 
 
PRACE BUDOWLANE: wykonujemy kompleksowe remonty i prace wykończeniowe domów, biur, mieszkań, łazienek, adaptacje poddaszy, 
MONTAŻ I DEMONTAZ RUSZTOWAŃ
SPRZĄTANIE POMIESZCZEŃ: spółdzielnia socjalna od sierpnia 2013 świadczy kompleksowe usługi sprzątania i utrzymania w czystości Ośrodka Zdrowia 
PIELĘGNACJA ZIELENI: spółdzielnia realizuje umowę podpisaną w grudniu 2012r z zakresu pielęgnacji zieleni. Zajmujemy się koszeniem i utrzymaniem w nienagannym staniu terenów zielonycH
ZDOBNICTWO CERAMIKI: malowanie ręczne na kubeczkach, talerzykach, dzwoneczkach i innych ceramicznych, wykonywanie wszelkiego rodzaju grafiki) 
 
Swoja ofertę kierujemy do: 
prace budowlane - mogą to być:, dystrybutorzy, wykonawcy, projektanci, klienci końcowi (inwestorzy budowlani) 
montaż i demontaż rusztowań - mogą to być:, dystrybutorzy, wykonawcy, projektanci, klienci zlecający usługę na podwyższeniu. 
sprzątanie pomieszczeń - klienci indywidualni jak i firmy poszukujące profesjonalnych usług sprzątania. 
pielęgnacja zieleni – klienci indywidualni jak i firmy poszukujące profesjonalnych usług z zakresu pielęgnacji zieleni w sezonie. 
zdobnictwo ceramiki – klienci indywidualni jak i firmy poszukujące profesjonalnych usług z zakresu zdobienia ceramiki. Np. Urzędy Miasta potrzebujące gadżety z motywem danego regionu. 
Kluczowym klientem z jakim współpracujemy jest Urząd Miasta Bielawa, Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz OPS w Bielawie. 
Bardzo dobra współpraca z samorządami powoduje, przełamanie stereotypów przedsiębiorstw społecznych. Posiadamy Certyfikat Rzetelna Firma jak i otrzymaliśmy Nagrodę Publiczności w Pałacu Prezydenckim.
« powrót

Czy wiesz, że...

...obecność w klastrze daje przedsiębiorstwom szereg korzyści i pozwala wzmocnić ich przewagę
konkurencyjną. Dodatkowo, będąc członkiem Klastra Przedsiębiorstw Społecznych uzyskujesz dostęp do
naszych produktów i usług w specjalnych cenach.