Członkowie
AUSTERIA KROKUS Spółdzielnia Socjalna
Pomysł na powołanie do życia Spółdzielni Socjalnej AUSTAERIA KROKUS zrodził się z potrzeby wypełnienia luki w kadrach jak i dobra recepta na bezrobocie Gminy Walim. 
Dzięki wielkiej pomocy Fundacji "MERKURY" w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości socjalnej "MUFLON" w Wałbrzychu udało się nam przebrnąć przez biurokratyczną machinę i rozpocząć działalność w okresie przedświąteczno- noworocznym w 2007 r. Na początku oczywiście nie było łatwo, gąszcz przepisów, mnogość wymaganych dokumentów. Inicjatorem powołania Spółdzielni Socjalnej był Grzegorz Szwaja, który do dziś jest jej prezesem. 
Obecnie już mamy określone cele działania i tak naprawdę wiemy czego możemy spodziewać się w dziedzinie którą prowadzimy, czyli baza noclegowa i gastronomiczna. Oprócz bazy noclegów i gospodarstwa agroturystycznego, galerii malarskiej, organizacji plenerów malarskich i przedsięwzięć artystycznych kuligów, ognisk zapewniamy wyśmienite wyżywienie, pieczone prosiaki, udźce, dziczyznę, ciasta i desery. 
Nie możemy zapomnieć jednak o okolicznych walorach turystyczno- rekreacyjnych, wycieczkach rowerowych i pieszych, spacerów nornic wal king, przepiekanej scenerii Gór Sowich jak i sportów zimowy, takich jak stoki narciarskie i szlaki dla nart biegowych. 
Pomysłom spółdzielni AUSTERII KROKUS nie ma końca. Ostatnio z największych przedsięwzięć jest kontynuacja rajdów samochodowych, tzw. KJS. Zapewniamy tym samy młodym ludziom zajęcie, rozrywkę i oddajemy teren i swoje usługi nieodpłatnie. Pomagamy w wielu inwentach dla szkół i domów dziecka. 
Sukcesem naszej spółdzielni jest zdobycie wielu nagród za prowadzenie agroturystyki, bazy żywieniowej o czym może świadczyć zdobyte ostatnio II miejsce w konkursie na zorganizowane i działające przedsiębiorstwo agroturystyczne w powiecie wałbrzyskim. 
Nasza spółdzielnia socjalna, jako pierwsza w Polsce napisała i zrealizowała projekt Rządowy Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (Program FIO)"SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA W PRAKTYCE". Tym samym daliśmy pomysł i otworzyliśmy drogę innym spółdzielniom na pisanie projektów. Współpracujemy z kilkoma gminami w powiecie wałbrzyskim jak i fundacjami i spółdzielniami socjalnymi z całego kraju. 
Prezes Spółdzielni Socjalnej Grzegorz Szwaja jest ojcem chrzestnym tzw. klastrów na terenie gminy Walim. Dał pomysł Gminie na łączenie się różnego rodzaju przedsiębiorstw, w wyniku czego zawiązała się grupa "Zjednoczeni Pasją".
« powrót

Czy wiesz, że...

...obecność w klastrze daje przedsiębiorstwom szereg korzyści i pozwala wzmocnić ich przewagę
konkurencyjną. Dodatkowo, będąc członkiem Klastra Przedsiębiorstw Społecznych uzyskujesz dostęp do
naszych produktów i usług w specjalnych cenach.